Tancovačka v Erlangenu 2019 byla ve znamení barev

 Po roce jsme zase vyrazili do Erlangenu – česká výprava byla opět velmi silná, patrně (s výjimkou Němců, pochopitelně) nejpočetnější. Z Prahy nás přijelo celkem 18 tanečníků a dělali jsme všechno proto, aby nás – hlavně na karnevalu – bylo vidět.

 

 V pátek jsme začínali velmi ostře od podlahy – Abbey Ceilí Band hrál opět znamenitě. Tancovačka měla švih, a i když Pat Murphy zařazoval sety, o kterých jsme toho věděli jen velmi málo (např. Ballingeary jig set, Carrowbeg set, Kilgarvan set), jeho nápověda byla taková, že jsme to všichni zvládli. Končili jsme o půlnoci a energie z nás sršela tak, že bychom osvětlili celé erlangenské náměstí.

Sobotní dopoledne začalo workshopem. Naučili jsme se Old Mill Lancers set, a protože to je velmi zajímavý set, určitě ho zařadíme do našeho repertoáru. Konec odpoledního workshopu byl pro některé z nás „opáčko“, tančil se Glencree set.
Sobotní večerní karneval byl ve znamení barev. Vskutku se mnozí ukázali v barvách opravdu nevšedních – spousta tanečníků vzpomenula na úžasné šedesátky a dobu květinových dětí, ale barevné kreace čerpali i z jiných zdrojů.
Hudba hrála ještě lépe než v pátek. Zatančili jsme si mnohé oblíbené sety – třeba Labasheedu a Ballyvourney jig set, ale také některé, kde bychom byli bez nápovědy v koncích – například Fermanagh set.
Nedělní dopoledne bylo ve znamení dalšího workshopu. Zvládli jsme jednak dokončení výukového setu z předchozího dne (Glencree set), ale také novinku s názvem Narrow Water set, kde nás nejvíc pobavila situace, kdy předváděcí set chápal pomaleji než my zbývající. Nebo se tak aspoň tvářili, aby nás potěšili.
Bohužel pak už nás čekal jenom oběd a cesta domů. Ale další pěkná a zajisté celoevropsky navštívená tancovačka bude už v dubnu, tentokrát v Praze!!!
 
DK+LŠ
 


Co je na webu nového?

25.09.2020 -

do Aktualit byl přidán článek o našem tanečním vystoupení v Novém Strašecí 

02.03.2020 -

do Aktualit byl přidán článek o proběhlém Erlangen Irish Set Dance Weekend 2020 

06.01.2020 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Set Dance Weekend in Prague 2020

06.09.2019 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Erlangen Irish Set Dance Weekend 2020 

bonprix

mary kayCopyright © Prague Irish Set Dancers, 2009 | Kontakt | Design by Maffet | Powered by phpRS