Armada Set Dancing Week 2015

 Malá část naší taneční skupinky se rozhodla opět navštívit Set Dancing Week v hotelu Armada, který se konal 3.-12. července 2015.

 Byl to pro nás návrat na známá místa po 5 (či 6) letech. Hotel Armada na Spanish Pointu u Miltown Malbay pořádá svůj taneční festival ve stejné době, jako zde probíhá Willie Clancy Summer School, která má centrum dění v Miltown Malbay. Letos jsme se rozhodli, že na žádné lekce chodit nebudeme. Místo toho jsme si naplánovali výlety po okolních památkách, krásné irské přírodě a odpolední a večerní ceilí v hotelu Armada.

Ceilí v hotelu Armada nás opět nadchly – parádní muzika a atmosféra. Pozdravili jsme staré známé, např. Andreu z Erlangenu, Chris, Gerarda Butlera, kapelníka kapely Deenagh (loni nám hráli v Praze na workshopu) a další, které známe od vidění z různých jiných tancovaček.

Mezi irskými tanečníky jsme se rozhodně neztratili. Bylo znát, že poctivé trénování tanečních kroků a setů tady u nás v Čechách se vyplatilo. Někdy jsme dokonce Irům i napovídali (např. jak se tančí brány v Labasheedě).

V Irsku jsme zažili všechny typy počasí. Jeden den jsme se téměř spálili od sluníčka při výletu lodí na Aranské ostrovy, jindy jsme se zase schovali před deštěm do hradu.

Týden utekl jako voda, nakonec nám nezbylo nic jiného než se vrátit do Dublinu a po jeho prohlídce nasednout do letadla na cestu domů. V letadle jsme vzpomínali na krásné chvíle v Irsku a ještě dlouhou dobu poté nám zněla v uších veselá muzika z tancovaček v hotelu Armada.

Tak třeba se tam ještě někdy vrátíme……

 


Nejbližší akce

Co je na webu nového?

13.04.2023 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na BSS 2023 

28.02.2023 -

do Aktualit byla přidána zpráva o proběhlém Erlangen Irish Set Dance Weekend 2023 

21.02.2023 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Sonasol Set Dance Weekend in Prague 2023 

11.01.2023 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Erlangen Irish Set Dance Weekend 2023Copyright © Prague Irish Set Dancers, 2009 | Kontakt | Design by Maffet | Powered by phpRS