Báječný Set Dance Weekend in Prague 2016

Pátek, sobota a neděle, dny věnované workshopu irských setových tanců byly nabité energií, radostí a chutí do tance i do života.
Irského tanečního víkendu, který už podruhé pořádala skupina Sona Sól, se zúčastnili tanečníci ze třinácti zemí světa a s výjimkou Asie jsme tedy obsáhli celý svět, od Ameriky, přes Evropu až po Rusko.  Z naší skupiny Prague Irish Set Dancers dorazilo devět tanečníků a tanečnic.
 
 

 Jako obvykle starší sety „oprašovali“ a v naší paměti upevňovali a zbrusu nové učili Kevin a Carol Monaghan, kteří zde měli „kontinentální“ premiéru setu Wessex. Kromě této žhavé novinky jsme se naučili i velmi starý set, objevený kdesi v zápisech – Moate set – půvabný svou jednoduchostí. Kevin a Carol nás ještě seznámili s Glencree setem. Tento set nás kdysi učili během svého prvního pražského workshopu v roce 2011.

Salamanca Ceilí Band nezklamali a jejich hudba opravdu nabíjela všechny tak, že se nikomu nechtělo skončit a jít domů, i když nohy protestovaly…. Patrně i proto, že oblíbené Violau je letos kvůli uprchlíkům mimo provoz a v Evropě je tudíž „mezera“, se na parketu sešlo až dvanáct setů, asi nejvíc v dosavadní historii irských setařských workshopů v Čechách.
Členové skupiny Sona Sól odvedli perfektní organizátorskou práci, program šlapal jak hodinky a myslím, že zahraniční (ale i domácí) návštěvníci ocenili třeba i možnost prohlédnout si utajené krásy Emauzského kláštera, kde i někteří z místních byli prvně v životě.
 
 
Takže velký dík od nás všech a těšíme se na další ročník!
 
DK+LŠ
 
Copyright © Prague Irish Set Dancers, 2009 | Kontakt | Design by Maffet | Powered by phpRS