Bernard’s Summer School 2016 je za námi

Velká část našich tanečníků se v srpnu zúčastnila každoroční Bernard’s Summer School. Oproti předchozím ročníkům letos poprvé setové tance a sean-nós dancing vyučovali Mick Mulkerrin a Deirdre Tobin. Jejich výuka byla velmi příjemná, byli to velcí pohodáři.

 

 Postupně nás naučili sety: Kilfenora, Merchant, Williamstown, Skibbereen, Limerick Orange and Green, Derradda, Televara a Newmarket Mezerts. Některé sety nám byly povědomé více a některé méně. Nejvíce se nám líbily sety Skibbereen a Limerick Orange and Green.

Na středečním ceilí večeru v Novoměstské radnici jsme měli to potěšení si s Mickem a Deirdrou zatančit v setu Connemaru. Byl to velký taneční zážitek.
Na závěrečné páteční taneční vystoupení v divadle Ponec jsme pod dohledem našich irských lektorů nacvičili druhou figuru z Derradda setu a první figuru z Merchant setu. Myslím, že se nám taneční vystoupení vydařilo a lektorům jsme neudělali ostudu.
Na poslední lekci jsme se s Mickem a Deirdrou velmi srdečně rozloučili. Oni nám poděkovali, že jsme veselá skupina setařů, kteří si navzájem v setech pomáhají. Také se nám svěřili, že je opravdu velmi těší, že se tolik cizích lidí zajímá o jejich tradiční irskou muziku a tance.
My nyní doufáme, že se zase někdy s Mickem a Deirdrou uvidíme a společně si zatančíme.
 
 
Copyright © Prague Irish Set Dancers, 2009 | Kontakt | Design by Maffet | Powered by phpRS