Česká účast na tancovačce v Erlangenu v únoru 2017

Jako už po několikáté, vypravila se poměrně silná česká skupina do německého Erlangenu, aby se zúčastnila dalšího ročníku Erlangen Irish Set Dance Weekend.
Valná část tanečníků se shodou náhod potkala už na známém hraničním občerstvovacím bodu – v rozvadovském McDonaldu. Celá česká skupina 16 tanečníků se pak sešla na parketu při pátečním večerním ceilí.
 

 Tyto setařské víkendy jsou – aspoň se mi zdá – víc a víc mezinárodní. Do středu Evropy je odevšad kousek, takže letos na parketu vířilo víc jak 120 lidí z 11 různých zemí. A všichni jsme si to moc užívali.

My, kteří jsme byli v centru Erlangenu poprvé, jsme ocenili pěkné a klidné historické centrum a pohodlnou vzdálenost mezi hotelem a tanečním sálem. Pěkné počasí některé z nás odlákalo ze sobotního odpoledního workshopu do ulic, na nákupy a do botanické zahrady. Někteří relaxovali „v pelíšku“, protože nás čekalo večerní ceilí v maskách a s muzikou Abbey Ceilí Bandu. Hravost a kreativita při vytváření kostýmů byla neuvěřitelná a Pata Murphyho jako kouzelníka se šedými vlasy do půli zad, ve špičatém klobouku a plášti s hvězdami jsem v první chvíli ani nepoznala.
 
Na pátečním večerním ceilí jsme si zatančili jak méně známé sety (Boyne, Carrowbeg, South Galway, Sliabh gCua), tak i velmi populární sety (Clare Lancers, Merchant, Connemara, Ballyvourney Jig).
Sobotní dopolední workshop byl věnován Lough Allen setu a Rahan setu. Odpoledne Pat Murphy učil Knockanore set a East Galway set. Na večerním karnevalovém ceilí jsme si užívali různorodé sety – např. Kilfenora, Labasheeda, Caledonian, Borlin, West Kerry, Plain, Moycullen, Claddagh.
Na nedělním dopoledním workshopu jsme se naučili zbrusu nový tanec vytvořený Gerardem Butlerem – Sidmouth set. Po workshopu jsme se bohužel museli rozloučit a odjet a jenom tiše závidět těm, které ještě čekalo odpolední ceilí v tanečním sálu a večerní posezení a snad i tanec v pivovaru. Kde – jen tak mimochodem – vaří poměrně slušné pivo a hodně dobrá jídla.
Tak zase za rok – snad bude Erlangen 2018 ještě báječnější než ten letošní.
 
DK+LŠ
 


Co je na webu nového?

02.04.2024 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na BSS 2024 

23.02.2024 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Sonasol Set Dance Weekend 2024 

18.02.2024 -

do Aktualit byla přidána zpráva o proběhlém Erlangen Irish Set Dance Weekend 2024 

09.01.2024 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Erlangen Irish Set Dance Weekend 2024 Copyright © Prague Irish Set Dancers, 2009 | Kontakt | Design by Maffet | Powered by phpRS