Dvacátá léta a irské rytmy v německém Erlangenu 2018

 V pátek 9. února jsme vyrazili do Erlangenu na Irish Set Dance Weekend jako obvykle v poměrně silném počtu. Z naší skupiny nás bylo šest a spolu s tanečníky ze SonaSol a Vaškem s Markétou nás z Čech přijelo téměř dvacet.

 

Páteční ceilí začalo v dosti pozdních hodinách – až od půl desáté. Na celotýdenní únavu jsme ale velmi rychle zapomněli a do konce večera jsme si užili báječných devět setů – jak ty nepříliš známé (Clare Orange and Green set), tak „bestsellery“ jako je Kilfenora, Rinkinstown nebo Connemara.
Celý víkend hrála skupina Abbey Ceilí Band a jako vždy pěkně „od podlahy“.
 
Sobotní výuka Pata Murphyho nám rozšířila obzory o zcela nový set jménem Barnane set. Poté jsme si ještě zopakovali Rahan set a odpoledne se tančil Derry set (=Doire Cholmcille seit).
 
Barnane set byl velmi hezký, líbil se nám. Určitě si jej brzo na tréninku oživíme, máme totiž z čeho čerpat – jeho popis je v poslední knize Pata Murphyho.
 
Sobotní večer byl zlatým hřebem programu – je období masopustu, takže ceilí nebylo obyčejné, ale karnevalové. A hlavní téma bylo – dvacátá léta.
Na parketu se sešla spousta krásných dam, péřová boa se jim vlnila kolem ramen, perlové korále chřestily, čelenky s péry držely dokonalé účesy (ty byly mnohdy dokonalé pouze do prvního rychlého tance :-)  ) a třásně se natřásaly. Ani pánové se nedali zahanbit. Jejich nejčastější kostýmy byly inspirovány zlatým věkem mafie – černé košile, bílé kšandy, klobouky, psí dečky na botách. Kdyby nás do těch dvacátých let někdo přenesl, vůbec bychom nevyčnívali :-)
 
Tančily se samé oblíbené sety. Některé dosti rychlé (Borlin a Ballyvourney jig set opravdu nenabízejí línou relaxaci), takže jsme skoro nestačili vydechnout a děkovali jsme za lehké a vzdušné odění – třeba ve středověkých kostýmech by nám bylo hůř. Ale i Plain set, Corrofin a nebo Labasheeda a Moycullen nenechali skoro nikoho sedět.
Na parketu bylo zhruba 15 setů, tanečníci a tanečnice byli ze 12 zemí světa a napříč zeměmi a kontinenty se všichni bavili víc než dobře.
 
Nedělní výuka byla krátká (zatancovali jsme si Fermanagh Quadrilles set a ukázali nám jednu figuru z Charlestown setu), protože hned po obědě bylo další ceilí.
 
Bohužel ani letos nám nadcházející pracovní povinnosti nedovolily, abychom zůstali v Erlangenu až do nedělní noci nebo do pondělka. Ale třeba to jednou vyjde a absolvujeme celý víkend včetně nedělního večera v pivovaru!
 
DK+LŠ
 

 


Nejbližší akce

Co je na webu nového?

02.04.2024 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na BSS 2024 

23.02.2024 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Sonasol Set Dance Weekend 2024 

18.02.2024 -

do Aktualit byla přidána zpráva o proběhlém Erlangen Irish Set Dance Weekend 2024 

09.01.2024 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Erlangen Irish Set Dance Weekend 2024 Copyright © Prague Irish Set Dancers, 2009 | Kontakt | Design by Maffet | Powered by phpRS