MOYCULLEN SET (cz)

První figura (reel):

 1. Všechny páry lead around, pánové mají P ruku na rameni dámy, pár se drží stylem P ruka s P a L s L (8 taktů)
 2. Pánové přetáhnou P ruku přes hlavu dámy a pár se uchopí do waltzového držení, house around všichni (8 taktů)
 3. Topové dámy provedou chain – P ruku si podají ve středu setu, za L se otočí kolem protějšího pána, jdou zpátky a míjejí se P rameny (8 taktů)
 4. Všechny páry swing ve waltzovém držení (8 taktů)
 5. Sideové dámy tancují chain (viz bod 3.) (8 taktů)
 6. Všechny páry swing (8 taktů)
 7. Topové páry (mají překřížené spojené ruce před tělem) zatančí advance a retire jednou (4 takty), poté tanečním krokem dojdou čelem k sideům po jejich levici (2 takty) pustí si ruce a všichni tancují na místě (2 takty) (celkem 8 taktů)
 8. Nyní budou všichni tančit square: topy a sidy budou procházet skrz sebe tímto způsobem: projít přes prvního tanečníka (P rameno k P rameni) a pak se otočit o 90 stupňů, projít přes dalšího tanečníka (L rameno k L rameni) a pak se opět otočit o 90 stupňů, projít přes dalšího tanečníka (P rameno k P rameni) a pak se opět otočit o 90 stupňů, projít přes dalšího tanečníka (L rameno k L rameni); topoví pánové jdou domů a topové dámy jdou na protější pozici od své původní (tj. na pozici protější topové dámy) (celkem 8 taktů)
 9. Všechny páry swing, topy tancují s protějším partnerem a sidy se svým vlastním (8 taktů)
 10. Všichni opakují části 7. až 9., topové dámy se během toho vrátí na své původní místo a pak všichni swing se svým původním partnerem (24 taktů celkem)
 11. Opakují se části 7. až 10., teď tančí advance a retire sidy (jdou k topům po své levici), atd. (celkem 48 taktů)
 12. Všechny páry house around (8 taktů)

Druhá figura (reel):

 1. Všechny páry lead around, pánové mají P ruku na rameni dámy, pár se drží stylem P ruka s P a L s L (8 taktů)
 2. Pánové přetáhnou P ruku přes hlavu dámy a pár se uchopí do waltzového držení, house around všichni (8 taktů)
 3. Topové páry (mají překřížené spojené ruce před tělem) zatančí advance a retire jednou (4 takty), poté zatančí advance aby vytvořili jednu řadu s protějšími topy (tj. 4 lidé stojí vedle sebe, dva koukají na jednu stranu a dva na druhou stranu) – dámy jsou vevnitř a pánové vně (4 takty) (celkem 8 taktů)
 4. Topoví tanečníci podají P ruku sousední dámě či pánovi (ti dva tanečníci v prostředku se spolu za ruce nedrží) a otočí se jednou kolem sebe (není to ale swing!) (4 takty); poté topoví tanečníci pokračují na protější pozici (pánové jdou na pozici protější dámy a dámy naopak na pozici protějšího pána (2 takty); poté se vlastní partneři na nových pozicích prohodí (vymění si místa) (jdou čelem k sobě a pán jde vnitřkem) (2 takty) (celkem 8 taktů)
 5. Topové páry opakují části 3. a 4. a tím se dostanou na své původní pozice (celkem 16 taktů)
 6. Sidové páry opakují části 3. až 5. (32 taktů)
 7. Všichni se postaví čelem ke svému partnerovi a zatančí s ním back-to-back: míjejí se P rameny když jdou dopředu a poté L rameny když se vracejí (4 takty); poté pánové tančí na místě a mezitím dámy tancují dopředu (pána míjejí P ramenem) k dalšímu pánovi po jejich levici (4 takty) (celkem 8 taktů)
 8. Všichni s novým partnerem tancují swing (8 taktů)
 9. Všichni opakují části 7. a 8. 3x, takže nakonec se dáma vrátí ke svému původnímu pánovi a zatančí spolu swing (48 taktů celkem)
 10. Všechny páry house around (8 taktů)

Třetí figura (jig):

 1. Všechny páry tancují body (=quarterhouse) (16 taktů)
 2. Všechny páry swing ve waltzovém držení (8 taktů)
 3. Crossover: topové dámy přejdou set (míjejí se L rameny) a podají P ruku protějšímu pánovi (pán jí podá také P ruku), dámy obejdou pána (pán stojí na místě a jen zvedne nad sebe P ruku ve které drží ruku dámy, aby jej mohla celého zadem obejít) a skončí na pozici dámy, kde se chytnou s pánem do waltzového držení (8 taktů)
 4. Topoví pánové tančí s novou partnerkou house around kolem sebe (8 taktů)
 5. Topové páry opakují části 3. a 4., dámy se nakonec vrátí ke svému původnímu partnerovi a house s ním (16 taktů celkem)
 6. Sidy opakují části 3. až 5. (32 taktů)
 7. Všechny 4 dámy spojí P ruce ve středu setu a tancují v kolečku na protější pozici (4 takty); poté všichni 4 pánové spojí L ruce a tancují v kolečku na protější pozici, kde se potkají se svou původní partnerkou (4 takty) (celkem 8 taktů)
 8. Všechny páry swing na novém místě (8 taktů)
 9. Všechny 4 dámy spojí P ruce ve středu setu a tancují v kolečku na svou původní pozici (4 takty); poté všichni 4 pánové spojí L ruce a tancují v kolečku na svou původní pozici, kde se potkají se svou původní partnerkou (4 takty) (celkem 8 taktů)
 10. Všechny páry swing (8 taktů)
 11. Všechny páry tancují body (=quarterhouse) (16 taktů)
 12. Všechny páry swing (8 taktů)

Čtvrtá figura (polka):

 1. Všichni se chytnou za ruce a tančí advance a retire 2x (8 taktů)
 2. Všechny páry swing ve waltzovém držení (8 taktů)
 3. Všichni stojí čelem do středu, topové dámy tancují cross přes set (P rameny se míjí), poté topoví pánové tancují cross přes set (L rameny se míjí), potom sideové dámy tancují cross přes set (P rameny se míjí), a nakonec sideoví pánové tancují cross přes set (L rameny se míjí) (8 taktů)
 4. Na nových pozicích se všichni otočí čelem ke svému partnerovi (tj. bokem do setu) a následně půjdou všichni po kruhu tak, že pánové půjdou proti směru hod. ručiček a dámy po směru – tj. jdou stylem: svého partnera míjí P ramenem, druhého partnera (na kterého narazí po cestě) míjí L ramenem (4 takty), se třetím partnerem (se kterým se po cestě potkají) zatancují swing (na 4 takty). (pánové jsou nyní jednu pozici nalevo od svého původního místa a dámy jsou jednu pozici napravo od svého původního místa)
 5. Všichni opakují části 3. a 4. – topy nyní stojí na sideových pozicích a opět začínají cross jako první; všichni se sejdou na protější pozici se svým původním partnerem a swing s ním (4 takty) (celkem 16 taktů)
 6. Všichni opakují části 3. až 5., takže nakonec jsou všichni na své původní pozici se svým původním partnerem a s ním tancují swing (32 taktů celkem)
 7. Všichni se otočí čelem ke svému partnerovi a nastane velký chain kolem celého setu: pánové jdou proti směru hod. ručiček a dámy po směru, když se potkají na protější pozici, tak udělají pár přešlapů na místě (2 takty) a pokračují dál (16 taktů celkem)
 8. Všechny páry swing na svém místě (8 taktů)
 9. Všichni se chytnou za ruce a tančí advance a retire 1x, poté zatančí ještě jednou advance a chytnou se do držení na velký christmas (8 taktů)
 10. Všichni tancují swing=velký christmas (8 taktů)


Co je na webu nového?

01.05.2021 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na BSS 2021 

25.09.2020 -

do Aktualit byl přidán článek o našem tanečním vystoupení v Novém Strašecí 

02.03.2020 -

do Aktualit byl přidán článek o proběhlém Erlangen Irish Set Dance Weekend 2020 

06.01.2020 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Set Dance Weekend in Prague 2020

bonprix

mary kayCopyright © Prague Irish Set Dancers, 2009 | Kontakt | Design by Maffet | Powered by phpRS