Set Dance Weekend in Prague 2015

 Naše taneční skupina se o posledním dubnovém víkendu zúčastnila setařského workshopu Set Dance Weekend in Prague pořádaného skupinou Sona Sól (Veselá Kopýtka).

 

 Místem konání byl divadelní sál Emauzského opatství. Mnoho z nás využilo příležitosti k prohlédnutí tohoto krásného areálu, který jsme do této doby ještě nenavštívili. Z terasy vedle tanečného sálu byl nádherný pohled na Prahu.

 
O výuku na workshopu se postarali nám velmi dobře známí lektoři z Anglie – Carol a Kevin Monaghan. Setařský workshop začal v pátek odpoledne tréninkem základních kroků, a potom následovala výuka setu s názvem Labasheeda.
V pátek večer se konalo první ceilí tohoto víkendu. K tanci hrála kapela Salamanca Ceilí Band. V této kapele hraje na buben lektor irských tanců Gerard Butler. Bylo to poprvé, kdy jsme měli možnost vidět jeho bubenické umění, protože do této doby jsme jej znali pouze jako tanečníka. Kapela hrála parádně. Večerní ceilí bylo velmi vydařené, zatančili jsme si mimo jiné i Merchant set. Pár nováčků z naší skupiny mělo možnost poprvé zažít atmosféru pravé irské tancovačky. Kevin během výuky a i na ceilí promítal na stěnu „nápovědu“ na jednotlivé sety, což všem tanečníkům pomáhalo se rychle orientovat v tanečních figurách.
 
Na sobotním workshopu nás Kevin a Carol naučili zcela nový set od Pata Murphyho s názvem Metal Bridge Lancers set. Měl velký úspěch. Poté jsme se ještě naučili Slip and Slide set a Aran set.
 
 
V sobotu večer bylo další ceilí, které končilo o půlnoci a po něm ještě následovala session v nedaleké hospůdce. Během večera Kevin s Carol a tanečníky ze Sona Sól předvedli dvě figury ze setu s názvem Roscommon se speciálními kroky pro tento set. Na jejich krokovou sehranost byl krásný pohled.
V neděli ráno (po krátkém spánku) jsme si zatančili Killyon set a po obědě už následovalo rozlučkové ceilí. Poté už nezbývalo nic jiného, než se se všemi tanečníky rozloučit, popřát si šťastnou cestu domů (ať už pěšky, autem nebo letadlem) a slíbit si, že se zase někdy uvidíme a zatančíme si společně na nějakém dalším ceilí ať už v Praze nebo v cizině.
 
 


Nejbližší akce

Co je na webu nového?

02.03.2020 -

do Aktualit byl přidán článek o proběhlém Erlangen Irish Set Dance Weekend 2020 

06.01.2020 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Set Dance Weekend in Prague 2020

06.09.2019 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Erlangen Irish Set Dance Weekend 2020 

08.04.2019 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na BSS 2019 

bonprix

mary kayCopyright © Prague Irish Set Dancers, 2009 | Kontakt | Design by Maffet | Powered by phpRS