The Prague Irish Set Dance Weekend 2014

Naše taneční skupina pořádala ve dnech 4.-6. dubna 2014 The Prague Irish Set Dance Weekend 2014. Irské setové tance vyučovali známí lektoři z Anglie Carol a Kevin Monaghan. V rámci tohoto víkendu byly uspořádány dvě ceilí, na nichž hrála irská kapela Deenagh Ceilí Band.


 

Místem konání workshopu byl sál DDM ve škole, která se nachází ve Slezské ulici v Praze 2. Každý účastník našeho víkendu dostal při registraci „placku“ s logem naší taneční skupiny, která plnila funkci vstupenky.

Vyučování začalo v pátek odpoledne výukou setů Claddagh, Skibbereen set a Glencree set. V sobotu nás Carol a Kevin naučili Caragh Lake set, Fermanagh set, South Kerry set, Rinkinstown set a nakonec jsme si zopakovali ještě Borlin.
V sobotu večer začalo první ceilí tohoto víkendu. Tříčlenná kapela hrající na banjo, box a třetí člen kapely měl původně hrát na keyboard, ale když uviděl piano v sále DDM, tak keyboard odložil a hrál na piano. Podle vyprávění muzikantů to bylo historicky druhé hraní na piano na ceilí (první se odehrálo kdysi v Irsku).


 

Hudebníci hráli úžasně, zvlášť pianista si hraní velmi užíval. Jeho osobitý projev ohromoval tanečníky, byl to hotový koncert rukou a nohou.

Když je dobrá muzika, tak se i dobře tancuje. A s pomocí Kevinovy nápovědy se tancovalo ještě lépe. Na tanečnících bylo vidět, jak je tanec pohltil a skvěle se bavili. Večer byl zakončen ještě hudební session, která se konala v blízké vinárně a skončila až v brzkých ranních hodinách.
V neděli moc času na vyspávání nebylo a pokračovalo se ve výuce Labasheeda setu a Merchant setu. V neděli odpoledne se konalo druhé ceilí. Opět na něm zněla báječná muzika, na kterou se výborně tančilo.


 

Tanečního víkendu se zúčastnili tanečníci jak z Čech tak i z ciziny. Mimo jiné přijeli i naši kamarádi z Erlangenu a Violau. Dokonce přiletěl jeden manželský pár z Irska.
Doufáme, že se všem náš víkend líbil, že si skvěle zatančili a v dobré náladě se vraceli do svých domovů. Tak příště zase na viděnou!


 


Co je na webu nového?

25.09.2020 -

do Aktualit byl přidán článek o našem tanečním vystoupení v Novém Strašecí 

02.03.2020 -

do Aktualit byl přidán článek o proběhlém Erlangen Irish Set Dance Weekend 2020 

06.01.2020 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Set Dance Weekend in Prague 2020

06.09.2019 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Erlangen Irish Set Dance Weekend 2020 

bonprix

mary kayCopyright © Prague Irish Set Dancers, 2009 | Kontakt | Design by Maffet | Powered by phpRS