Veselý Set Dance Weekend in Prague 2017

V pátek 21. dubna jsme se konečně dočkali – po dvouměsíční pauze po erlangenském workshopu jsme měli opět možnost strávit víkend plný veselé a živé irské muziky. Skupina Sona Sól pořádala v Praze svůj Set Dance Weekend.

 

Opět zde tančila skoro celá setařská Evropa. Dorazili nejen tanečníci z Německa – ti tvořili poměrně silnou skupinu, mají to také nejblíž – ale přijeli i naši již dlouholetí známí z Belgie, Dánska, Francie, Švýcarska, Anglie a Irska.
Tancovat se začalo opravdu naplno – páteční večerní ceilí bylo tak plné nadšení a vitality, že kdyby se tahle energie dala přeměnit třeba v elektrickou, rozsvítili bychom celou Prahu tak na dva dny nejmíň. Na ceilí hrála skvělá irská kapela Rise the Dust. Zatančili jsme si všechny naše oblíbené tance a třeba takovou Connemaru ve velmi nevšedním „bezpauzovém“ provedení – tři figury bez přestávky.
 
V sobotu jsme absolvovali výuku dvou setů, které nás jako každoročně učili Kevin a Carol Monaghan. Prvním setem byl Wessex set, který nám Kevin a Carol ukazovali již loni. Takže to pro nás nebyl zcela neznámý tanec. Druhým setem byl Valentia Island Right and Left. S tímto tancem jsme se ještě nikdy nesetkali. Byla to pro nás novinka.
 
Večer se opět odehrál ve velkém stylu – přestože sál není malý, víc jak sto lidí ho dokázalo zaplnit. Ceilí svou atmosférou připomínalo pravé irské tancovačky.
Neděle proběhla nevšedně – hned dopoledne bylo ceilí, po kterém jsme se rozloučili s kapelou. Hudebníci a lektoři se seznámili s naším velikonočním zvykem (pomlázka, velikonoční koleda). Všichni se u toho hodně nasmáli. Po krátké pauze na oběd následovala ještě závěrečná výuka Aran setu pod dohledem Kevina a Carol.
Celý víkend byl jako každoročně velmi vydařený. Děkujeme organizátorům za skvěle odvedenou práci a těšíme se příští rok na další ročník.
 
DK+LŠ
 

 


Nejbližší akce

Co je na webu nového?

02.04.2024 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na BSS 2024 

23.02.2024 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Sonasol Set Dance Weekend 2024 

18.02.2024 -

do Aktualit byla přidána zpráva o proběhlém Erlangen Irish Set Dance Weekend 2024 

09.01.2024 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Erlangen Irish Set Dance Weekend 2024 Copyright © Prague Irish Set Dancers, 2009 | Kontakt | Design by Maffet | Powered by phpRS