Aktuality

Česká účast na tancovačce v Erlangenu v únoru 2017

Jako už po několikáté, vypravila se poměrně silná česká skupina do německého Erlangenu, aby se zúčastnila dalšího ročníku Erlangen Irish Set Dance Weekend.
Valná část tanečníků se shodou náhod potkala už na známém hraničním občerstvovacím bodu – v rozvadovském McDonaldu. Celá česká skupina 16 tanečníků se pak sešla na parketu při pátečním večerním ceilí.
 
Celý článek »

Bernard’s Summer School 2016 je za námi

Velká část našich tanečníků se v srpnu zúčastnila každoroční Bernard’s Summer School. Oproti předchozím ročníkům letos poprvé setové tance a sean-nós dancing vyučovali Mick Mulkerrin a Deirdre Tobin. Jejich výuka byla velmi příjemná, byli to velcí pohodáři.

 

Celý článek »

Báječný Set Dance Weekend in Prague 2016

Pátek, sobota a neděle, dny věnované workshopu irských setových tanců byly nabité energií, radostí a chutí do tance i do života.
Irského tanečního víkendu, který už podruhé pořádala skupina Sona Sól, se zúčastnili tanečníci ze třinácti zemí světa a s výjimkou Asie jsme tedy obsáhli celý svět, od Ameriky, přes Evropu až po Rusko.  Z naší skupiny Prague Irish Set Dancers dorazilo devět tanečníků a tanečnic.
 
 
Celý článek »

Taneční vystoupení v divadle Gong

 Přijali jsme pozvání Institutu Regenerace a v sobotu 9.4. jsme vystoupili v divadle Gong v jejich tanečním večeru Z Čech až do Orientu s malou ukázkou irských setových tanců.

 

Celý článek »

Armada Set Dancing Week 2015

 Malá část naší taneční skupinky se rozhodla opět navštívit Set Dancing Week v hotelu Armada, který se konal 3.-12. července 2015.

Celý článek »

Violau 2015

V červnu část naší taneční skupiny vyrazila do německé vesničky Violau na setařský víkend „Midsummer Irish Set Dance Weekend Augsburg“.

 

Celý článek »

Set Dance Weekend in Prague 2015

 Naše taneční skupina se o posledním dubnovém víkendu zúčastnila setařského workshopu Set Dance Weekend in Prague pořádaného skupinou Sona Sól (Veselá Kopýtka).

 

Celý článek »

The Prague Irish Set Dance Weekend 2014

Naše taneční skupina pořádala ve dnech 4.-6. dubna 2014 The Prague Irish Set Dance Weekend 2014. Irské setové tance vyučovali známí lektoři z Anglie Carol a Kevin Monaghan. V rámci tohoto víkendu byly uspořádány dvě ceilí, na nichž hrála irská kapela Deenagh Ceilí Band.


 

Celý článek »

Erlangen 2014 – jarní karnevalová atmosféra

V letošním roce 2014 byla česká účast v Erlangenu, na víkendovém workshopu organizovaném Andreou Forstner, velmi hojná. V sále místy nebylo k hnutí a vzduch o workshopu by se dal krájet a ždímat zároveň. Přesto měl celý víkend velmi jiskřivou, jarní atmosféru plnou radosti a chuti do života. Byl krásný pohled na tanečníky, ze kterých opravdu tryskala radost z tance a vzájemného setkávání. Snad i sluníčko a jarní teploty mohly za to, že všude panovala veselá jarní nálada. Také k tomu přispěla karnevalová atmosféra, která prostupovala celé město – „fašaňkově„ převlečené děti i dospělé jsme potkávali všude už od pátku. Tím víc je škoda, že hlavní organizátorka skončila po nehodě v nemocnici se zlomeným loktem.

Celý článek »

Zážitky z letošní Bernard’s Summer School

Část naší skupiny se jako každý rok zúčastnila Bernard’s Summer School. Lektor setových tanců Gerard Butler nás naučil několik pro nás nových setů: Rinkinstown set a South Sligo Lancers set. Naopak tance Connemara a Ballyvourneyjig byly pro nás opáčkem. Tančila se také Mazurka set. Tento set jsme kdysi dobře znali, ale už jsme ho pozapomněli.

Celý článek »

« novější článkystarší články »


Nejbližší akce

Co je na webu nového?

13.04.2023 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na BSS 2023 

28.02.2023 -

do Aktualit byla přidána zpráva o proběhlém Erlangen Irish Set Dance Weekend 2023 

21.02.2023 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Sonasol Set Dance Weekend in Prague 2023 

11.01.2023 -

do Aktualit byla přidána pozvánka na Erlangen Irish Set Dance Weekend 2023Copyright © Prague Irish Set Dancers, 2009 | Kontakt | Design by Maffet | Powered by phpRS